ΑΕΛ (Γ) vs LEMESOS VOLLEYBALL

26/11/2021 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 0'

Εξ.Αν.Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
ΝΑΙΚ. ΚΟΓΙΩΝΗΣΝ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΑ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΣ. ΙΩΑΝΝΟΥΠ. ΘΕΟΔΩΡΟΥΔ. ΠΕΤΡΟΥΣ. ΣΕΡΓΙΟΥΣ. ΣΤΑΥΡΟΥ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΑΕΛ2525253
LEMESOS VB1420170

ΑΕΛ
Μόρφου 9A, Limassol, Cyprus

Τρίτη σερί νίκη και ανεβαίνουν οι «λιονταρίνες»

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: ΑΕΛ – LEMESOS VOLLEYBALL  3-0 (25-14,25-20, 25-17)

Η ΑΕΛ πέτυχε την 3η σερί νίκη κερδίζοντας στο Αθλητικό Κέντρο «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ» την Lemesos Volleyball με 3-0 σετ σε 72’ σε εξ αναβολής αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών. Οι «γαλαζοκίτρινες» με τις νίκες αποκτούν ψυχολογία και εδραιώνονται στην τετράδα.

H Lemesos Volleyball προσπάθησε αλλά όταν έχανε επαφή με το σκορ δεν μπορούσε να ακολουθήσει.

Η ΑΕΛ και η Lemesos Volleyball συνέθεσαν ανταγωνιστικό ζευγάρι μέχρι περίπου τα μέσα του σετ με τις «γαλαζοκίτρινες» να ξεφεύγουν 19-13  και 22-14 κερδίζοντας σε 22’ 25-14 ανοίγοντας το σκορ.

Μετά το υπέρ της 10-07 η ΑΕΛ κυριάρχησε στο δεύτερο σετ, ξέφυγε 15-09, αλλά οι «ροζ» μείωσαν στο -5 20-15. Τελικά, η ΑΕΛ κέρδισε με 25-20 σε 27’ και προηγήθηκε με 2-0 σετ.

Οι «γαλαζοκίτρινες»  που χρησιμοποίησαν νεαρές, διατηρούσαν το πάνω χέρι στο τρίτο σετ και βρέθηκαν στο +6 16-10 και επιβλήθηκαν 25-17 σε 23’ κερδίζοντας και τον  αγώνα μες 3-0 σετ.

ΑΕΛ(ΣΤ. ΜΑΣΙΑΣ): Magdic, Podokar, Πεχλιβάνη, Stedile, Σπύρου, Κατσουνωτού,Λίμπερο: Κοκκή. – Αλλαγές: Παναγιώτου, Ευσταθίου, Σάββα.

LEMESOS VOLLEYBALL(A. ΣΠΥΡΟΥ): Horman, Tran, Summer, Λάσπου, Dobrasinovic, Κέστα –Λίμπερο: Μιχαήλ. – Aλλαγές, Σιαπάνη.