Μίνι βόλεϊ: Εξαιρετικό ενδιαφέρον στο Θεμιστόκλειο

Ελπιδοφόρα μηνύματα για το μέλλον έστειλαν και από το Θεμιστόκλειο Αθλητικό Κέντρο στη Λεμεσό (έδρα της Ανόρθωσης Αμμοχώστου) οι νεαροί και νεαρές πετοσφαιρίστριες κατηγοριών κάτω των 10 και κάτω των 12 χρόνων.


Διεξήχθησαν το περασμένο Σάββατο 29 Δεκεμβρίου 2018 δύο όμιλο1 κατηγορίας κάτω των 10 χρόνων κοριτσιών, ένας όμιλος αγοριών κάτω των 12 χρόνων και τρείς όμιλοι κατηγορίας U12 κοριτσιών.
Συμμετείχαν 5 σωματεία (Ανόρθωσις, Ανόρθωση πετόσφαιρα, ΑΕΚ Καραβά, Νέα Σαλαμίνα και ΑΟ Διόνυσος) τα οποία δημιούργησαν συνολικά 21 ομάδες (5 κάτω των 10 χρόνων κοριτσιών και 2 αγοριών, 4 ομάδες κάτω των 12 χρόνων αγοριών και 10 ομάδες κάτω των 12 χρόνων κοριτσιών) με συνολικό αριθμό 88 αθλητών.
Διεξήχθησαν συνολικά 36 αγώνες μερικοί από τους οποίους ήσαν πολύ καλοί. Τους παρακολούθησαν γύρω στους 250 θεατές οι οποίοι σε πολλές περιπτώσεις χειροκροτούσαν τα νέα βλαστάρια του βόλεϊ.

Τα αποτελέσματα:
Κατηγορία U10 κοριτσιών/αγοριών
Α Ομιλος
ΑΕΚ Καραβά 1 – ΑΟ Διόνυσος (αγόρια), σκορ 20-22
Νέα Σαλαμίνα 1 – Νέα Σαλαμίνα (αγόρια), σκορ 21-19
ΑΟ Διόνυσος (αγόρια) – Νέα Σαλαμίνα (αγόρια), σκορ 21-16
ΑΕΚ Καραβά – Νέα Σαλαμίνα 1, σκορ 18-21
Νέα Σαλαμίνα – ΑΟ Διόνυσος (αγόρια), σκορ 17-21
Νέα Σαλαμίνα (αγόρια) – ΑΕΚ Καραβά 1, σκορ 22-20

Β Ομιλος
ΑΕΚ Καραβά 2 – Νέα Σαλαμίνα 2, σκορ 26-24
Νέα Σαλαμίνα 3 – ΑΕΚ Καραβά 2, σκορ 21-17
Νέα Σαλαμίνα 2 – ΑΕΚ Καραβά 2, σκορ 14-21
Νέα Σαλαμίνα 2 – Νέα Σαλαμίνα 3, σκορ 17-21
ΑΕΚ Καραβά 2 – Νέα Σαλαμίνα 3, σκορ 21-14
Νέα Σαλαμίνα 3 – Νέα Σαλαμίνα 2, σκορ 18-21

Οι συμμετοχές: (24 πετοσφαιρίστριες και 12 πετοσφαιριστές)
ΑΕΚ Καραβά 1: (Γαβριέλα Χατζηδαμιανού, Χρυσοβαλάντω Χριστοδούλου, Κυριακή Χριστοδούλου)
ΑΕΚ Καραβά 2: (Βικτώρια Ρίγκμπυ, Μαριάννα Ανδρέου, Αντρια Χριστοδούλου)
Νέα Σαλαμίνα 1: (Μόνικα Δράκου, Αλεξάνδρα Χρίστου, Μαριάννα Λοιζίδου, Στέφανη Λαυρεντίου, Μαρίλια Λούπου, Ελση Σοφία Ιωάννου)
Νέα Σαλαμίνα 2: (Νεφέλη Χρίστου, Μαρία Κυριάκου, Δένα Ονησίλου, Χριστίνα Νικολάου, Ειρήνη Χαραλάμπους, Βασιλική Σαββίδου)
Νέα Σαλαμίνα 3: (Κωνσταντίνα Σιαπάνη, Αδελαϊς Σιακίδου, Μαρία Ελένη Στυλιανίδου, Παναγιώτα Θεοδούλου, Μαρίλια Ηλιάδου)
ΑΟ Διόνυσος (αγόρια): (Ανδρέας Κούλουμος, Ιωάννης Γεωργίου, Εφραίμ Τσίτσιος, Λούκα Μουντυάν, Ναζάρ Μουντυάν)
Νέα Σαλαμίνα (αγόρια): (Κωνσταντίνος Παλλαρής, Αυγουστίνος Βοσκού, Μαρτίνος Αντωνίου, Νικόλας Χατζηαριστείδης, Ανδρέας Μπόουστ, Αναστάσιος Σωτηρίου, Κωνσταντίνος Παπακώστας)

Τα αποτελέσματα:
Κατηγορία U12 αγοριών
Ανόρθωσις 2 – Νέα Σαλαμίνα, σκορ 21-19
Ανόρθωσις 1 – Ανόρθωσις 2, σκορ 21-17
ΑΟ Διόνυσος – Νέα Σαλαμίνα, σκορ 21-16
Ανόρθωσις 1 – ΑΟ Διόνυσος, σκορ 16-21
ΑΟ Διόνυσος – Ανόρθωσις 2, σκορ 25-18
Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωσις 1, σκορ 10-21

Οι συμμετοχές: 19 πετοσφαιριστές
Ανόρθωσις 1: (Ορέστης Αντωνίου, Μιχάλης Κωνσταντινίδης, Παναγιώτης Χρυσοστομίδης, Νικόλας Χαρακλάμπους)
Ανόρθωσις 2: (Νικόλας Δίπλαρος, Δημήτρης Χατζηναθαναήλ, Γιώργος Χριστοφόρου, Τηλέμαχος Ιωάννου)
ΑΟ Διόνυσος: (Σταμάτης Σαββίδης, Σωτήρης Αριστοδήμου, Ραφαήλ Πέτσας, Νικόλας Πέτσας, Χρίστος Χατζηδημητριάδης)
Νέα Σαλαμίνα: (Σάββας Χρίστου, Γιώργος Κακαθύμης, Ρομπέρτο Παύλου, Πάρης Παφίτης, Δημοσθένης Φιλοκράτους, Θεόδωρος Λουκά)

Τα αποτελέσματα:
Κατηγορία U12 κοριτσιών
Α Ομιλος
Ανόρθωση πετ. 1 – ΑΟ Διόνυσος 1, σκορ 21-8
ΑΕΚ Καραβά 1 – Νέα Σαλαμίνα 1, σκορ 24-22
ΑΟ Διόνυσος 1 – Νέα Σαλαμίνα 1, σκορ 13-21
Ανόρθωση πετ. 1 – ΑΕΚ Καραβά 1, σκορ 21-16
Νέα Σαλαμίνα 1 – Ανόρθωση πετ. 1, σκορ 16-21
ΑΕ Καραβά – ΑΟ Διόνυσος 1, σκορ 21-15

Β Ομιλος
Ανόρθωση πετ. 2 – Νέα Σαλαμίνα 2, σκορ 21-14
ΑΟ Διόνυσος 2 – Νέα Σαλαμίνα 2, σκορ 21-13
ΑΟ Διόνυσος 2 – Ανόρθωση πετ. 2, σκορ 13-21
Ανόρθωση πετ. 2 – Νέα Σαλαμίνα 2, σκορ 22-24
Νέα Σαλαμίνα 2 – ΑΟ Διόνυσος 2, σκορ 15-21
ΑΟ Διόνυσος 2 – Ανόρθωση πετ. 2, σκορ 21-15

Γ Ομιλος
Ανόρθωση πετ. 3 – ΑΕΚ Καραβά 2, σκορ 21-10
Ανόρθωση πετ. 3 – Νέα Σαλαμίνα 3, σκορ 21-6
ΑΕΚ Καραβά 2 – Νέα Σαλαμίνα 3, σκορ 21-17
ΑΕΚ Καραβά 2 – Ανόρθωση πετ. 3, σκορ 12-21
Νέα Σαλαμίνα 3 – Ανόρθωση πετ. 3, σκορ 8-21
ΑΕΚ Καραβά 2 – Νέα Σαλαμίνα 3, σκορ 21-23

Οι συμμετοχές: (36 πετοσφαιρίστριες)
Ανόρθωση πετόσφαιρα 1: (Νάσια Τοουλιά, Ευα Ηροδότου, Σταυριανή Κοντού)
Ανόρθωση πετόσφαιρα 2: (Στέλλα Νικολάου, Ηλιάνα Χεριστιοδούλου, Νάγια Κυριάκου)
Ανόρθωση πετόσφαιρα 3: (Έλενα Χειμώνα, Βαλεντίνα Φλωρέντζου, Αντριάνα Θεοδώρου, Γεωργία Ανδρέου)
ΑΕΚ Καραβά 1: (Βασιλική Λάσπου, Κωνσταντίνα Συμεού, Ελευθερία Ζήκου, Δήμητρα Κρασιά)
ΑΕΚ Καραβά 2: (Μαρία Σοφοκλέους, Εμανουέλλα Δασκαλάκη, Σοφία Χριστοδούλου, Γεωργία Ιωσήφ)
ΑΟ Διόνυσος 1: (Δήμητρα Ιγναντίου, Χαρά Ιωάννου, Βανέσα Κωνσταντίνου, Μαρκέλα Παρασκευά)
ΑΟ Διόνυσος 2: (Κυριακή Αριστοδήμου, Μαρία Γεωργίου, Βασιλική Παναγιώτου, Μαριλένα Νικολάου)
Νέα Σαλαμίνα 1: (Κωνσταντίνα Γεωργίου, Ελένη Σωτηρίου, Νικολάττα Σιακαλλή)
Νέα Σαλαμίνα 2: (Χαρά Χριστοφή, Γεωργία Παπαβασιλείου, Αντριάνα Τουμπή)
Νέα Σαλαμίνα 3: (Αντιγόνη Ελευθερίου, Σταυριάνα Αλεξάνδρου, Χλόη Παντελίδου, Μαρία Αναστασίου)

Στην κύρια φωτογραφία όλες οι ομάδες που συμμετείχαν σε αναμνηστική φωτογραφία λίγο πριν την έναρξη των αγώνων.

Please follow and like us: