Ε.Ν.Π. – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ.

7:30 pm

04/04/2019 7:30 pm Β΄Ανδρών (Θέσεις 1-4) 2018-2019 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Χ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΣ. ΚΑΡΚΙΔΗΣΑ. ΖΟΡΛΗΣΠ. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥΣ. ΖΑΝΕΤΤΟΥΠ. ΤΟΦΗΑ. ΚΑΛΛΗΣ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
Ε.Ν.Π.2323180
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ.2525253

Αίθουσα Παραλιμνίου
Παλιγεννεσίας, Paralimni 5292, Cyprus

Μπρέϊκ τίτλου πέτυχε την Πέμπτη 04 Απριλίου 2019 η Ολυμπιάς Φρενάρους. Στον πρώτο μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Ανδρών κέρδισε στο Νέο Κλειστό Παραλιμνίου την Ε.Ν.Π με 0-3 σετ. Με τη νίκη της αυτή η ομάδα του Παύλου Κωνσταντίνου πήρε προβάδισμα στις νίκες με 2-1 και εάν κερδίσει την ερχόμενη Πέμπτη στη Σάλα «Φώτη Πίττα» στο Φρέναρος θα αναδειχθεί πρωταθλήτρια και θα επιστρέψει στην Α Κατηγορία.

Η Ένωση έχασε και απώλεσε το πλεονέκτημα έδρας ενώ πλέον οι «βυσσινί» τρέχουν… αφού θα επιδιώξουν να ισοφαρίσουν στις νίκες μέσα στο Φρέναρος, αλλιώς χάνουν πρωτάθλημα και άνοδο.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός στα δυο πρώτα σετ που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με την Ολυμπιάς να κερδίζει όμως και στα δυο 23-25 και να προηγείται 0-2. Στο τρίτο σετ οι «κοκκινόμαυροι» ήταν πολύ καλύτεροι και κέρδισαν 18-25 και τον τελικό 0-3 σετ.

Ε.Ν.Π.: Στέβοβιτς, Παπανδρέου, Λόπατιτς, Χαραλάμπους, Γκέτουσα, Μιλίκοβιτς – Λίμπερο: Eλευθερίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ: Μπέτουτσκα, Ταρατάκοφ, Παναγιωτίδης, Αδάμου, Ξενοφώντος, Κλεάνθους – Λίμπερο: Πρωτοπαπάς.