ΑΠΟΕΛ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ

Recap

Εύκολο έργο και πάλι τετράδα

«ΛΕΥΚΟΘΕΟ»: ΑΠΟΕΛ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ 3-0 (25-06, 25-14,25-17)
Το ΑΠΟΕΛ επέστρεψε στην 4η θέση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας μετά την εύκολη νίκη στο «Λευκόθεο» επί της ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής. Η προσφυγική ομάδα προσπάθησε, αλλά δέχθηκε μια ήττα εντός προγράμματος.

Το πρώτο σετ το ΑΠΟΕΛ «καθάρισε» εύκολα με 25-06 σε 18 λεπτά μόλις λεπτά. Η ανωτερότητα των «γαλαζοκιτρίνων» ήταν εμφανής και στο δεύτερο σετ εξασφαλίζοντας το σετ με 25-14. Η προσφυγική ομάδα έκανε την προσπάθειά της σε αυτό το σημείο του αγώνα. Ο Λούης Λοϊζου χρησιμοποίησε και τους παγκίτες του.

Στο τρίτο σετ οι δυο ομάδες παρουσιάστηκαν  με αλλαγές με το ΑΠΟΕΛ (σ.σ. ο Κύπριος κόουτς δοκίμασε παίκτες σε άλλες θέσεις)  να επιβάλλεται 25-17 και να εξασφαλίζει το τρίποντο με 3-0 σετ.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΪΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Ράμμα, Δημητρίου – Λίμπερο1: Παντελή, Λίμπερο 2: Κυθραιώτης – Αλλαγές: Αβερκίου, Παναγίδης, Λαμπρινός, Φράγκου.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ( ΝΤ. ΛΕΤΣΙΕΦ): Αχιλλέως, Ιωαννίδης, Μιχαήλ, Καρακατσάνης, Σεμένοφ, Ροντόλφο – Λίμπερο: Γεωργίου – Αλλαγές: Κωνσταντίνου, Γκράμμεσντορφ.

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΑγώναΕξ.Αν.
Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΣ. ΦΛΟΥΡΗΣΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΠ. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΓ. ΚΑΙΛΗΣΝΑΙ