01/12/2020 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2020-2021 140'

Σ. ΦΛΟΥΡΗΣΜ. ΚΟΚΚΩΝΗΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΜ. ΠΡΟΚΟΠΙΟΥΚ. ΣΟΥΡΟΥΛΛΑΣΙ. ΤΟΦΗΣΠ. ΤΟΦΗΒ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.2525253
ΑΕΚ1510100

Εύκολα, απλά και τρίποντο

«ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. – ΑΕΚ 3-0 (25-15,25-10,25-10)

Εύκολα η Ολυμπιάδα Νεαπόλεως κέρδισε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α  Κατηγορίας Γυναικών την ΑΕΚ με 3-0  σε 55’ και έμεινε στη 2η θέση του πίνακα. Η ομάδα του Γ. Νικολάκη που έκανε και ροτέϊσιον βλέπει πλέον τη συνέχεια. Η ΑΕΚ μετά από απραξία επανήλθε στη δράση , αλλά η διαφορά δυναμικότητας με την Ολυμπιάδα ήταν εμφανής μένοντας στην 5η θέση.

Η ομάδα του Γ. Νικολάκη έπαιξε ωραίο βόλεϊ στο πρώτο σετ κερδίζοντας με 25-15 σε 18’. Η ομάδα της Νεάπολης συνέχισε και στο δεύτερο σετ στον ίδιο ρυθμό και προηγήθηκε 16-09. Το ταμπλό έδειξε 21-10 με την προσφυγική ομάδα να κερδίζει τελικά με 25-10 σε 18’ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 σετ.

Δυνατό «μπάσιμο» της Ολυμπιάδας Ν. στο τρίτο σετ με ένα αρχικό 05-00 και το σκορ να διαμορφώνεται στο 10-02. Η ομάδα του Γ. Νικολάκη ξέφυγε με 13 -03 και δεν απειλήθηκε αφού προηγήθηκε 18-03 «έκλεισε» το σετ με 25-10 σε 19’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.(Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ): Donchuk, Hudima, Cudworth, Mudritskaya, Πέτρου, Μανίταρου – Λίμπερο 1: Κούτα,  Λίμπερο 2: Χρ. Μαραγκού. – Αλλαγές: Χριστοφορίδου, Σιάγια, Διάκου, Χαραλαμπίδου.

ΑΕΚ(Σ. ΤΣΑΓΓΑΡΙΔΟΥ): Δημητρίου, Χαραλάμπους, Στυλιανού, LeMay, Χατζηπέτρου, Ιωάννου – Λίμπερο: – Αλλαγές: Λευκαρίτη.