06/11/2020 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Ανδρων 2020-2021 140'

Κ. ΣΤΕΦΑΝΗΧ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΧ. ΓΕΡΟΣΙΜΟΥΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΚ. ΣΟΥΡΟΥΛΛΑΣΠ. ΤΟΦΗΤ. ΣΑΒΒΙΔΗΣ

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ1618210

Ελευθερία
Lefkotheou, Egkomi, Cyprus

Πήρε νίκη… έκανε ροτέϊσιον

ΣΤΑΔΙΟ «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»: ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ 3-0 (25-16, 25-18, 25-21)

Διπλά κερδισμένη βγήκε η Ομόνοια από τον αγώνα της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών. Η ομάδα του Σ.Σάββα κέρδισε την ΑΕ Καραβά στο Στάδιο «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» με 3-0 σετ πέτυχε την τρίτη νίκη και ανέβηκε στους 09 βαθμούς. Παράλληλα, ο κόουτς της Ομόνοιας έκανε εκτεταμένο ροτέϊσιον. Η ΑΕ Καραβά προσπάθησε έχοντας στη σύνθεσή της τον Gorchaniuk.

Η Ομόνοια ήταν σοβαρή και κέρδισε το πρώτο σετ 25-16 σε 21’ ανοίγοντας το σκορ. Οι «πράσινοι» στο δεύτερο σετ πήραν προβάδισμα με 09-06 και αύξησαν σε 15-10 για να επικρατήσουν με 25-18 σε 24’ διευρύνοντας το σκορ.

Η Ομόνοια ήταν ξεκάθαρα καλύτερη και στο τρίτο σετ και αύξανε συνεχώς τη διαφορά (08-04, 12-07). Ωστόσο, η ΑΕ Καραβά δεν τα παράτησε και μείωσε 20-17, αλλά η Ομόνοια επικράτησε 25-21 σε 23’ κερδίζοντας με 3-0 σετ.

ΟΜΟΝΟΙΑ(Σ. ΣΑΒΒΑ):Ελευθερίου, Bojic, Χατζηφιλίππου, Σ. Πετρακκίδης, Προδρόμου, Rangel – Λίμπερο: Πλατρίτης. – Αλλαγές: Μαυρομμάτης, Αντωνιάδης, Λοϊζου.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (ΧΑΤΖΗΔΑΜΙΑΜΟΥ): Μοσχοβάκης, Κωνσταντίνου, Φιλικράτους, Gorchaniuk, Κ. Αχιλλλέως, Καρακατσάνης – Λίμπερο: Αντωνίου. – Αλλαγές: Ιωάννου.