ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. – ΟΜΟΝΟΙΑ

18/12/2020 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Ανδρων 2020-2021 140'

Β' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. ΑγώναΑ' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' Σημειωτής
Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥΠ. ΤΟΦΗΒ. ΓΕΩΡΓΙΟΥΜ. ΑΝΤΩΡΚΑΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΑ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥΒ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥΑ. ΜΑΡΚΟΥ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ.1811230
ΟΜΟΝΟΙΑ2525253

Φώτη Πίττα
Μάριου Πέκα, Φρέναρος, Κύπρος

Επέστρεψε με νέα νίκη

OΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3 (18-25, 11-25, 23-25)

Νέα νίκη για την Ομόνοια. Οι «πράσινοι» κέρδισαν στο Κλειστό «ΦΩΤΗ ΠΙΤΤΑ» την αξιόμαχη Ολυμπιάς Φρενάρους με 0-3 και παρέμειναν αήττητοι και την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Ομόνοια που εμφανίστηκε με τον Βραζιλιάνο Dos Santos στην ομάδα  τους δυσκολεύτηκαν μόνο στο τρίτο σετ που οι «κοκκινόμαυροι» ήταν πολύ καλοί.

Η Ομόνοια κατάφερε να ξεφύγει στο πρώτο σετ αι να επικρατήσει 18-25 σε 21’. Οι «πράσινοι» στο δεύτερο σετ δημιούργησαν διαφορά νταμπλ – σκορ 07-14 για να επιβληθεί με 11-25 σε 19’ γράφοντας το 0-2 σετ.

H Oλυμπιάς Φρ. μαχητική όπως πάντα προηγήθηκε 09-07 και 13-11 στο τρίτο σετ και προηγήθηκε 21-20. Η Ομόνοια τελικά επικράτησε με 23-25 σε 27’ γράφοντας το 0-3 σετ.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. (Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Πέτρου, Allen, Αδάμου, Βασιλείου, Ξενοφώντος, Σαράντης – Λίμπερο: Πρωτοπαπάς.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Σ. ΣΑΒΒΑ): Αλεξίου, Ελευθερίου, Dos Santos, Πετρακκίδης Α. Πετρακκίδης Σ., Rangel  – Λίμπερο: Πλατρίτης. – Αλλαγές: Αντωνιάδης.