Κυπριακή Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης

ΑΠΟΚ (Γ) – ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Γ)

Recap

Ντέρμπι έγινε στο πλαίσιο του Β’ Ομίλου στο Αθλητικό Κέντρο Πανεπιστημίου το βράδυ της Τετάρτης 04 Νοεμβρίου 2020. Ο Αθλητικός Πανεπιστημιακός Όμιλος κέρδισε τον Αχιλλέα Καϊμακλίου με 3-1 σετ και πέτυχε την πρώτη νίκη μετά την ήττα από τη Νέα Σαλαμίνα την 1η αγωνιστική.

Ο αγώνας ήταν πολύ κλειστός με την ομάδα του Κώστα Φαούτα να προηγείται 1-0 κερδίζοντας το πρώτο σετ 25-20. Οι κοπέλες της Ελένης Σωτηρίου ισοφάρισαν κερδίζοντας το δεύτερο σετ 23-25. Ο ΑΠΟΚ ήταν πολύ καλός στο τρίτο σετ αφού επιβλήθηκε 25-15 και προηγήθηκε 2-1. Οι «μελανόλευκες» κέρδισαν το παιχνίδι αφού επιβλήθηκαν στο τέταρτο σετ με 25-22.

Ο κόουτς του ΑΠΟΚ Κώστας Φαούτας χρησιμοποίησε τις: Ε. Μαραγκού, Γ. Μαραγκού,Αγαθοκλέους, Κατ. Γεωργίου, Ιουλ. Γεωργίου, Οικονομίδου – Λίμπερο: Mηλάκη και Γεωργιάδου. Ως αλλαγές πέρασαν στον αγώνα οι: Ε. Γεωργίου, Σεργίου, Χαρτζιώτη, Παντ. Γεωργίου και Λιάτσου.