Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Αγ. Περίοδος Τελικό
26/02/2021 8:00 pm Α' Ανδρών (Play-Out-1) 2020-2021 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα

B8, Limasol, Cyprus

Περίληψη Αγώνα

Υποβιβάστηκε η ΑΕ Καραβά

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. 0-3 (21-25, 25-27, 23-25)

Για πρώτη φορά στην ιστορία της μετά από 17 συνεχείς παρουσίες στην Α Κατηγορία η ΑΕ Καραβά θα αγωνίζεται με τη νέα σεζόν στη Β’. Η ήττα της Παρασκευής από την Ολυμπιάς Φρενάρους με 0-3 στο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» 4 αγώνες πριν το φινάλε ήταν καθοριστική αφού η προσφυγική ομάδα δεν προλαβαίνει.

Από την Ολυμπιάς Φρ. πήρε μια πολύ σημαντική νίκη που της επιτρέπει να ελπίζει στην παραμονή και την αποφυγή της 8Ης θέσης.

Η Ολυμπιάς Φρενάρους μετά από ανταγωνιστικό αγώνα κέρδισε στο πρώτο σετ 21-25 σε 23’ και προηγήθηκε.

Μάχη έγινε στο δεύτερο σετ με την ομάδα του Φρενάρους να επικρατεί 25-27 σε 31’ εξασφαλίζοντας γερό προβάδισμα 0-2.

Η ΑΕ Καραβά μπήκε καλύτερα στο τρίτο σετ και πήρε την πρωτοπορία 06-03. H Ολυμπιάς ισορρόπησε και προηγήθηκε 11-13, αλλά η ΑΕ Καραβά βρέθηκε ξανά μπροστά 19-17. Ωστόσο ,με αντεπίθεση η Ολυμπιάς κέρδισε 23-25 σε 31’ και έστειλε την ΑΕ Καραβά στη Β Κατηγορία.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (Κ. ΧΑΤΖΗΔΑΜΙΑΝΟΥ):Xατζηδαμιανού, Kaminski, Φιλοκράτους, Corbidge, Ηerrera, Καρακατσάνης – Λίμπερο: Αντωνίου – Αλλαγές: Χατζηαθανασίου, Ιωάννου, Β. Αχιλλέως.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ (Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Βασιλείου, Allen, Αδάμου, Παπέττας,Vinicius, Πέτρου – Λίμπερο 1: Πρωτοπαπάς, Λίμπερο 2: Παύλου.