12/03/2021 8:00 pm Α' Ανδρών (Play-Out-1) 2020-2021 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα

Φώτη Πίττα
Μάριου Πέκα, Φρέναρος, Κύπρος

Πήρε τη νίκη που ζητούσε

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ.- ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ 3-0 (25-16, 25-20, 25-22)

Τη νίκη που την ζητούσε και της επιτρέπει να έχει ελπίδες παραμονής στις δυο τελευταίες αγωνιστικές εξασφάλισε την Παρασκευή στην 22η αγωνιστική, 4η του Ομίλου 6-9 η Ολυμπιάς Φρενάρους. Οι «μαυροκόκκινοι» κέρδισαν 3-0 στην Αίθουσα «ΦΩΤΗ ΠΙΤΤΑ» στο Λύκειο Φρενάρους της ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ. Η ΑΕ Καραβά προσπάθησε για άλλο ένα αγώνα, όμως γνώρισε την 20η ήττα.

Η Ολυμπιάς Φρενάρους ήταν αποφασισμένη στα δυο πρώτα σετ τα οποία κέρδισε με 25- 16 σε 24’ και 25-20 σε 22’ και προηγήθηκε με 2-0 σετ.

Η ΑΕ Καραβά ήταν διεκδικητική στα αρχικά στάδια του τρίτου σετ, όμως η Ολυμπιάς προηγείτο 07-05. Οι δυο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ με την Ολυμπιάς να έχει το προβάδισμα του ενός πόντου 17-16. Η ΑΕ Καραβά ισοφάρισε 19-19 αλλά οι Φρεναρίτες ξέφυγαν 24-20 για να κερδίσουν 25-22 σε 26’ κερδίζοντας τον αγώνα με 3-0 σετ.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. (Π.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Πέτρου, Bασιλείου, Allen, Αδάμου, Σαράντης,Vinicius – Λίμπερο 1: Πρωτοπαπάς, Λίμπερο 2: Παύλου – Αλλαγές: Θεοφάνους, Ξενοφώντος, Παπέττας.

ΑΕ ΚΑΡΑΒA (Κ. ΧΑΤΖΗΔΑΜΙΑΝΟΥ): Κ. Αχιλλέως, Rodolfo, Φιλοκράτους, Cobridge, Κaminski, Καρακατσάνης – Λίμπερο: Αντωνίου – Αλλαγές: Β. Αχιλλέως, Χατζηδαμιανού, Ιωάννου.