Κυπριακή Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης

ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

Recap

Ονειρεύεται το νταμπλ

ΣΤΑΔΙΟ «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ / ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»: ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 3-0 (25-22, 27-25, 25-19)

Η Ομόνοια με δεύτερη νίκη προκρίθηκε στην ημιτελική φάση και θα διεκδικήσει με τον Green Air Παφιακό την πρόκριση στον Τελικό. Οι «πρωταθλητές» που ονειρεύονται το νταμπλ επιβλήθηκαν με 3-0 και πέτυχαν την 26η σερί νίκη της.

Η Ανόρθωση πήγε στη Λευκωσία, το πάλεψε αλλά έχασε για δεύτερη φορά και η χρονιά έλαβε τέλος.

Το δεύτερο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την Ομόνοια να επικρατεί 27-25. Στο πρώτο και τρίτο σετ η ομάδα του Σάββα Σάββα ήταν καλύτερη κερδίζοντας με 25- 20 και 25-19.

ΟΜΟΝΟIA (Σ. ΣΑΒΒΑ): Vinicius, Προδρόμου, Rangel, Αχ. Πετρακκίδης, Αλεξίου, Ελευθερίου – Λίμπερο: Πλατρίτης – Αλλαγές:

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (Κ. ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΕΛΗΣ): Χριστοφή, Αυγ. Σαββίδης, Kνέζεβιτς, Perreira, Τorres, Χριστοφόρου – Λίμπερο: Χαραλαμπίδης – Αλλαγές: Kοντός, Π. Χρυσοστόμου.

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα