ΟΜΟΝΟΙΑ vs ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Αγ. Περίοδος Τελικό
12/11/2021 8:00 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 0'

Παρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. ΑγώναΑ' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' Σημειωτής
Α. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣΓ. ΚΑΙΛΗΣΣ. ΦΛΟΥΡΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΜ. ΠΡΟΚΟΠΙΟΥΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΙ. ΤΟΦΗΣΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗ

«Πράσινη» νίκη σε αγώνα με άρωμα ντέρμπι

«ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»: ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ  3-1 (25-14, 25-20, 27-29, 25-15)

Παιχνίδι που σε κάποιο στάδιο θύμισε τα προηγούμενα ντέρμπι των δυο ομάδων στο παρελθόν, η Ομόνοια επιβλήθηκε με 3-1 στο «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» της ΑΕ Καραβά με 3-1 σετ  σε 93’ στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών  και συνέχισε την αλάνθαστη πορεία της. Η Ομόνοια με rotation έβαλε νέες πινελιές στο παιχνίδι της και πήρε άλλο ένα τρίποντο έστω και εάν δυσκολεύτηκε.

Η ΑΕ Καραβά στάθηκε ισάξια απέναντι στο «τριφύλλι», κέρδισε το τρίτο σετ και έβαλε πολύ δύσκολα στην Ομόνοια δείχνοντας ομάδα με πολλές ικανότητες.

Χωρίς πρόβλημα οι «πράσινοι» επέβαλαν τον ρυθμό τους στο πρώτο σετ, προηγήθηκαν 18-08 ολοκληρώνοντας το σετ σε 18’ με 25-14 και προηγήθηκαν.

Η ΑΕ Καραβά μπήκε στον ρυθμό του ματς στο δεύτερο σετ και βρέθηκε στο +1 10-11. Η ΑΕ Καραβά κρατούσε ένα μικρό προβάδισμα, όμως η Ομόνοια αντέδρασε και κατόρθωσε να πάρει και το δεύτερο σετ με 25-20 σε 23’ διευρύνοντας το προβάδισμά της.

Η Ομόνοια κάνοντας rotation προηγήθηκε στο τρίτο σετ με ελαφρύ προβάδισμα 13-10, αλλά η ΑΕ Καραβά μείωσε στους δυο πόντους. Η Ομόνοια έδειχνε να καθαρίζει το σετ αφού προηγήθηκε 18-14 αλλά η ΑΕ Καραβά μείωσε στους τρεις πόντους . Το σετ οδηγήθηκε στους έξτρα πόντους με την εντυπωσιακή ΑΕ Καραβά να κερδίζει 27-29 σε 31’ μειώνοντας το σκορ.

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε και το τέταρτο  σετ με την Ομόνοια να έχει ελαφρύ προβάδισμα 13-09 , ωστόσο η ομάδα του Σ. Σάββα ανέβηκε πολύ και κέρδισε με 25-15 σε 21’ κερδίζοντας τον αγώνα.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Σ. ΣΑΒΒΑ): Lescov, Προδρόμου, Α. Πετρακκίδης, Σ. Πετρακκίδης, Ελευθερίου, Souza – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου. – Αλλαγές:Kushinov, Αλεξίου, , Leontyev, Μαυρομμάτης, Φαούτας, Λοϊζου.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (A. HERRERA): Herrera, Καρακατσάνης, Hasanli, Φιλοκράτους, Ramma, Σοφοκλέους – Λίμπερο: Βαρνάβα. – Αλλαγές: Καλαφάτης Χαρμανής.