ΑΕΛ (Γ) vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Γ)

01/02/2022 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 0'

A' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. ΑγώναΑ' ΔιαιτητήςΒ' Διαιτητής
Α. ΑΝΤΩΝΙΟΥΚ. ΠΥΘΑΡΙΔΗΣΔ. ΠΕΤΡΟΥΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΑ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣΑ. ΚΕΦΑΛΑΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΙ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΑΕΛ2525253
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ2319090

ΑΕΛ
Μόρφου 9A, Limassol, Cyprus

Για δυο σετ ήταν ντέρμπι

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: ΑΕΛ – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ  3-0 (25-23, 25-19, 25-09)

Ντέρμπι για δυο σετ ήταν το παιχνίδι για την 13η αγωνιστική μεταξύ ΑΕΛ – Νέα Σαλαμίνα στο πρωτάθλημα Α Κατηγορίας Γυναικών. Η ΑΕΛ κέρδισε με 3-0 σετ σε 66’ αλλά δυσκολεύτηκε αφάνταστα από τη Νέα Σαλαμίνα που είχε καλή παρουσία στο «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ». Η ΑΕΛ βρίσκεται σταθερά στην τριάδα και η Νέα Σαλαμίνα που δεν είχε καλή απόδοση στο τρίτο σετ είναι 5η.

Πολύ ωραίο το πρώτο σετ αφού η ΑΕΛ προηγήθηκε 10-06, αλλά η Νέα Σαλαμίνα αντέδρασε και ξέφυγε 12-16, αλλά η ΑΕΛ ισοφάρισε 17-17. Oι «γαλαζοκίτρινες» πήραν το σετ που εξελίχθηκε σε ντέρμπι με 25-23 σε 23’ και έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο σετ η ΑΕΛ προηγήθηκε 09-06, αλλά η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε 09-09. Η ομάδα του Boscovic έδειχνε να ελέγχει το σετ όμως η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε 16-16. Η ΑΕΛ σταδιακά ανέβασε στροφές και κέρδισε25-19 σε 26’.

Το τρίτο σετ ήταν «μονόλογος» για την ομάδα του Al. Boscovic που κέρδισε 25-09 σε 17’ και πήρε τη νίκη με 3-0 σετ.

ΑΕΛ(AL. BOSCOVIC): Σπύρου, Stedile, Κasprzak,Πεχλιβάνη, Παναγιώτου, Magdic,  – Λίμπερο: Κοκκή. – Αλλαγές: Κατσουνωτού.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡ. ΜΠΑΛΛΟΣ):Strefling, Leshenkina, Κόκκινου, Προκοπίου, Θεοδούλου, Palmieri – Λίμπερο: Γεωργίου. – Αλλαγές: Ιωάννου.

Διαιτητές: Ι. Μιτσής – Ι. Σοφοκλέους

Επόπτες: A. Aντωνίου – Κ. Πυθαρίδης

Σημειωτές: Δ. Πέτρου – Ε. Ευαγγελίδου

Παρατηρητής Διαιτησίας: Α. Κολοκοτρώνης

Παρατηρητής Αγώνα: A. Kεφάλας