Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
16/11/2021 7:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 0'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Κ. ΣΤΕΦΑΝΗΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΧ. ΓΕΡΟΣΙΜΟΥΙ. ΠΑΠΑΘΕΟΧΑΡΟΥΣΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΠ. ΤΟΦΗΒ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Κέρδισε άνετα

ΣΩΤΗΡΕΙΟ; ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ  -ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡΙΟΥ 3-0 (25-10, 25-19, 25-15)

Η Ανόρθωσις συνέχισε τη ανοδική της πορεία και πέτυχε την τέταρτη σερί νίκη της. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής επιβλήθηκε στην έδρα της το «ΣΩΤΗΡΕΙΟ» Αθλητικό Κέντρο, του Δικέφαλου Γερίου με 3-0 σετ σε 62’.

Ο Δικέφαλος που παρουσιάστηκε με την Ελλαδίτισσα Ιωάννα Μπουζέα στην αρχική εξάδα έχασε και βλέπει  τη συνέχεια.

Η Ανόρθωσις στο πρώτο σετ προηγήθηκε 21-08 για να κερδίσει το πρώτο σετ 25-10 σε 17’.

Στο δεύτερο σετ το παιχνίδι ήταν πιο ανταγωνιστικό με τις δυο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ με την Ανόρθωση να προηγείται με 19-16 και 20-18 κερδίζοντας σε 24’  και να γράφει το 2-0 σετ. με το νικηφόρο 25-19.

Το τρίτο σετ έδωσε και τη νίκη στην Ανόρθωση, αφού βρέθηκε  μπροστά με 16-11 και 21-13 κερδίζοντας με 25-15 σε 21’ και τον αγώνα με 3-0 σετ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ(D. DJORDJEVIC):Shvanska, Ριαλά, Ζεμπύλα, Nikolova, Χαραλάμπους, Βασιλείου – Λίμπερο: Δαϋίδ – Αλλαγές: Κωνσταντίνου, Τζιακίδου, Στ. Ιωάννου.

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡΙΟΥ (Γ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ):Βατυλιώτη, Οικονομίδου, Karabinovich, Σολωμή, Wag,Μπουζέα.- Λίμπερο: Μαραγκού – Αλλαγές:Τίλλευ, Παντελίδου, Διάκου.