Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
21/04/2021 8:00 pm Α' Γυναικών (Playoffs-Playouts) 2020-2021 140'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Α. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΧ. ΓΕΡΟΣΙΜΟΥΕ. ΑΣΣΗΙ. ΤΟΦΗΣΑ. ΙΑΚΩΒΟΥΜ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥΓ. ΚΑΙΛΗΣ

Αποτελέσματα

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Γ.2525253
ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ1123200

Περίληψη

Έτοιμος να «γράψει ιστορία»

ΑΙΘΟΥΣΑ «ΙΩΝΑ & ΚΟΛΟΚΑΣΗ»: ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡ. – UCLan Cyprus ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ 3-0 (25-11, 25-23, 25-20)

Ιστορική νίκη για τον Δικέφαλο Γερίου. Η ομάδα από την ΟΠΑΠ Β Κατηγορία Γυναικών ήταν εντυπωσιακή στον πρώτο αγώνα μπαράζ με τον UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου την Τετάρτη στην Αίθουσα «Ιωνά και Κολοκάση» στο Γυμνάσιο Γερίου. Η ομάδα του Γιώργου Γεωργίου επικράτησε με 3-0 σε 72’ στον πρώτο αγώνα και έβαλε βάσεις ανόδου.

Τα πάντα θα κριθούν όμως το Σάββατο 24 Απριλίου 2021 στην Τεχνική Σχολή Αυγόρου. Εκεί ο Δικέφαλος θα γράψει ιστορία εάν φυσικά κερδίσει ή χάσει 2-3. Το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου για να παραμείνει στην Α Κατηγορία θέλει μόνο νίκη 3-0 ή 3-1 για να οδηγήσει τον αγώνα και την παραμονή σε «χρυσό» σετ.

Ο Δικέφαλος ήταν φοβερός στο πρώτο σετ και κέρδισε πολύ εύκολα 25-11 σε 25’.

Στο δεύτερο σετ το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου φάνηκε να ελέγχει το σετ όταν προηγήθηκε 06-12. Σταδιακά όμως οι παίκτριες του Γιώργου Γεωργίου «ροκάνιζαν» τη διαφορά ενώ ισοφάρισαν 23-23 για να κερδίσουν 25-23 σε 27’ και να προηγηθούν με 2-0 σετ.

Πολύ καλύτερα άρχισε το τρίτο σετ ο Δικέφαλος ‘όταν προηγήθηκε 09-05 και διατήρησε την πρωτοπορία 14-09. Οι «μαυροκίτρινες» έλεγχαν το σετ, όμως το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου μείωσε σε 16-13.

Σαφώς ανώτερες οι παίκτριες του Γιώργου Γεωργίου αύξαναν συνεχώς τη διαφορά για να προηγηθούν 24-19 και να κερδίζουν 25-20 σε 23’ και να επικρατούν με 3-0 σετ.

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡΙΟΥ (Γ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ): Βατυλιώτη, Οικονομίδου, Μπουζέα, Σολωμή, Παπαγιάννη, Ευθυμιοπούλου – Λίμπερο 1: Φίλιππα/ Μπαδουράκη,  Λίμπερο 2: Xαραλάμπους – Αλλαγές: Παντελίδου.

UCLan Cyprus ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ (Δ. ΖΥΜΑΡΑΚΗΣ): Ζυμαράκη, Όθωνος, Fasuleva, Μιχαήλ, Ευσταθίου,Λουκά – Λίμπερο 1: Κάρυου, Λίμπερο 2: Βαρδάκη – Αλλαγές: Παπαδοπούλου, Αντωνίου.