ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Αγ. Περίοδος Τελικό
15/02/2019 8:00 pm Α' Ανδρών (Play-Off-1) 2018-2019 140'

Β' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. ΑγώναΑ' Διαιτητής
Σ. ΦΛΟΥΡΗΣΜ. ΠΡΟΚΟΠΙΟΥΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΙ. ΤΟΦΗΣΠ. ΤΟΦΗΙ. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥΑ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

Ένα βήμα από τους τελικούς
ΣΤΑΔΙΟ «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»: ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 3-0 (25-19, 25-17, 25-15)
Χωρίς να δυσκολευτεί η Ομόνοια παρέσυρε στο Στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-0 σετ και από την Παρασκευή βρίσκεται μόλις ένα βήμα – μια νίκη από την πρόκρισή της στους τελικούς των πλέϊ-οφς. Η Ομόνοια φουριόζα από την κατάκτηση του Κυπέλλου, πέτυχε την τρίτη νίκη και είναι άνετη στο ζευγάρι. Η Αναγέννηση θα επιδιώξει την ερχόμενη Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου 2019 στην έδρα της να κερδίσει.
H Oμόνοια κέρδισε το πρώτο σετ αλλά ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι τα μέσα 16-14, με το σκορ να είναι ισόπαλο 11-11. Οι Κυπελλούχοι προηγήθηκαν με 22-16 για να κερδίσουν 25-16 και να προηγηθούν με 1-0.

Στα αρχικά στάδια του δεύτερου σετ η Αναγέννηση πίεσε πολύ το «τριφύλλι» και το σκορ ήταν 09-09. Ακολούθως όμως η ομάδα του Σάββα ανέβασε στροφές και αφού διατήρησε σταθερά τη διαφορά στους τρεις πόντους πήρε το σετ με 25-17 και γράφτηκε το 2-0 σετ.

Το «τριφύλλι» επικράτησε κατά κράτος στο δεύτερο μισό του τρίτου σετ αφού προηγήθηκε 18-12 για να κερδίσει 25-15 και τον αγώνα με 3-0 σετ. Η Αναγέννηση έκανε πολύ καλή προσπάθεια μέχρι τα μέσα του σετ αφού έχανε 14-12.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Σ. ΣΑΒΒΑ): Σ. Πετρακκίδης, Άλβες, Μιράντα, Αλεξίου, Ελευθερίου, Ρεϊνάλντο – Λίμπερο: Πλατρίτης – Αλλαγές: Αντωνιάδης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Τόφιας, Στέκας, Τοντόροβιτς, Καραγιάννης, Αργκίλαγος, Αποστόλου – Λίμπερο: Aντωνίου – Αλλαγές: Φελάχογλου.