ΑΠΟΕΛ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ

14/01/2019 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Ανδρων 2018-2019 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΑγώναΕξ.Αν.
Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΣ. ΦΛΟΥΡΗΣΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΠ. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΓ. ΚΑΙΛΗΣΝΑΙ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΑΠΟΕΛ2525253
ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ0614170

Λευκόθεο
Λευκοθέου, Έγκωμη, Κύπρος

Εύκολο έργο και πάλι τετράδα

«ΛΕΥΚΟΘΕΟ»: ΑΠΟΕΛ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ 3-0 (25-06, 25-14,25-17)
Το ΑΠΟΕΛ επέστρεψε στην 4η θέση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας μετά την εύκολη νίκη στο «Λευκόθεο» επί της ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής. Η προσφυγική ομάδα προσπάθησε, αλλά δέχθηκε μια ήττα εντός προγράμματος.

Το πρώτο σετ το ΑΠΟΕΛ «καθάρισε» εύκολα με 25-06 σε 18 λεπτά μόλις λεπτά. Η ανωτερότητα των «γαλαζοκιτρίνων» ήταν εμφανής και στο δεύτερο σετ εξασφαλίζοντας το σετ με 25-14. Η προσφυγική ομάδα έκανε την προσπάθειά της σε αυτό το σημείο του αγώνα. Ο Λούης Λοϊζου χρησιμοποίησε και τους παγκίτες του.

Στο τρίτο σετ οι δυο ομάδες παρουσιάστηκαν  με αλλαγές με το ΑΠΟΕΛ (σ.σ. ο Κύπριος κόουτς δοκίμασε παίκτες σε άλλες θέσεις)  να επιβάλλεται 25-17 και να εξασφαλίζει το τρίποντο με 3-0 σετ.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΪΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Ράμμα, Δημητρίου – Λίμπερο1: Παντελή, Λίμπερο 2: Κυθραιώτης – Αλλαγές: Αβερκίου, Παναγίδης, Λαμπρινός, Φράγκου.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ( ΝΤ. ΛΕΤΣΙΕΦ): Αχιλλέως, Ιωαννίδης, Μιχαήλ, Καρακατσάνης, Σεμένοφ, Ροντόλφο – Λίμπερο: Γεωργίου – Αλλαγές: Κωνσταντίνου, Γκράμμεσντορφ.