Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Αγ. Περίοδος Τελικό
05/04/2021 8:00 pm Κύπελλο ΟΠΑΠ A' Ανδρών 2020-2021 140'

Α. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΙ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΑ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΑ. ΠΕΤΡΟΥΣ. ΣΕΡΓΙΟΥΓ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ

B8, Limasol, Cyprus

Περίληψη Αγώνα

Θυμήθηκε… το παρελθόν

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ.  3-1 (21-25, 25-16, 25-16, 25-17)

«Φουριόζα» είναι στο Κύπελλο η ΑΕ Καραβά. Η προσφυγική ομάδα θυμήθηκε τον παλιό εαυτό της και πέρασε μετά από μεγάλο διάστημα στους «4» του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας. Παράλληλα, πέτυχε την πρώτη φετινή της νίκη μετά από 23 συνεχόμενες ήττες.

Στο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» η ΑΕ Καραβά κέρδισε την Ολυμπιάς Φρενάρους με 3-1 σετ σε 98’  και ανέτρεψε την ήττα με 3-2 την Παρασκευή στο Φρέναρος.

Η νίκη της ομάδας του Κ. Χατζηδαμιανού αποκτά διαστάσεις, αφού ήλθε με ανατροπή. Η Ολυμπιάς δημιούργησε συνθήκες πρόκρισης αφού προηγήθηκε στο «Παλέ» με 0-1 σετ (21-25).

Ωστόσο, η ΑΕ Καραβά αντέδρασε με εντυπωσιακό τρόπο κερδίζοντας τα επόμενα τρία σετ με 25-16, 25-16 και 25-17 κατακτώντας την πρόκριση. Η ΑΕ Καραβά θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά την Ε.Ν.Π.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (Κ. ΧΑΤΖΗΔΑΜΙΑΝΟΥ): Κ. Αχιλλέως, Cobridge, Φιλοκράτους, Rodolfo, Ηerrera, Καρακατσάνης – Λίμπερο: Aντωνίου – Αλλαγές: Iωάννου,Χατζηδαμιανού, Χατζηαθανασίου.

OΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ (Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Πέτρου, Bασιλείου, Allen, Αδάμου, Σαράντης, Vinicius – Λίμπερο 1: Πρωτοπαπάς, Λίμπερο 2: Σιοπαχάς – Αλλαγές: Ξενοφώντος.