ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ (Γ) vs ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ)

20/12/2021 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 0'

Παρ. ΑγώναΑ' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Διαιτησίας
Γ. ΚΑΙΛΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΖ. ΠΟΥΓΙΟΥΚΚΑΣΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΜ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Γ.2019220
ΑΠΟΛΛΩΝ2525253

Καλά Χριστούγεννα για «Αμαζόνες»

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΕΡΙΟΥ: ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Γ. – Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ  0-3 (20-25, 19-25, 22-25)

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Property Gallery Απόλλων στην αυλαία της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών. Τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2021, οι «γαλάζιες» κέρδισαν στην τελευταία τους  υποχρέωση πριν από τις γιορτές τον Δικέφαλο Γ. με 0-3 σετ σε 74’ και διατηρήθηκαν  στη 2η θέση. Ο Δικέφαλος για άλλο ένα αγώνα έπαιξε καλά ενώ έχασε στο Γέρι μετά από δυο συνεχείς ήττες.

O Property Gallery Απόλλων ξεχώρισε στα τελικά στάδια του σετ. Ο Δικέφαλος έβαλε δύσκολα στις Λεμεσιανές και οι δυο ομάδες συμβάδιζαν. Οι παίκτριες του Γ. Γιαπάνη προηγήθηκαν 16-18 και αύξησαν για το τελικό 20-25 σε 23’ για να προηγηθούν 0-1 σετ.

Οι «γαλάζιες» ήταν καλύτερες στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε 01-05. Οι «κιτρινόμαυρες» προσπάθησαν πολύ αλλά ο Property Gallery Απόλλων ξέφυγε 10-16.Ένα μικρό σερί του Δικεφάλου έφερε τη μείωση του σκορ σε 14-16. Ο Property Gallery Απόλλων όμως βρήκε την αυτοκυριαρχία του και διεύρυνε το προβάδισμά του 17-22 για να κερδίσει 19-25 σε 25’ και διαμόρφωσε το 0-2 σετ.

Ο Δικέφαλος  έκανε καλό ξεκίνημα στο τρίτο σετ με το υπέρ του  04-01, αλλά ο Property Gallery Απόλλων προηγήθηκε 10-12, αλλά οι «κιτρινόμαυρες» ισοφάρισαν 15-15. Ο Δικέφαλος έπαιξε ωραίο βόλεϊ και προηγήθηκε 19-18. Ο Property Gallery Απόλλων πήρε το προβάδισμα 22-23 και τελικά έφυγε από το Γέρι με νίκη 0-3 σετ κερδίζοντας με 22-25 σε 26’.

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Γ( Γ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ): Οικονομίδου, Karabinovic, Lukacs, Weg, Σολωμή, Βατυλιώτη – Λίμπερο: Μαραγκού. – Αλλαγές: Παντελίδου

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ):Nogueras, Lavruk, Ιορδάνους, Ventura, Perez, Λάμπρου – Λίμπερο: Ζακχαίου, Popolitova.

Διαιτητές: Xρ. Μητροφάνους – Ν. Τζιακούρης

Επόπτες: X. Παπαχριστοδούλου – Ζ. Πουγιούκκας

Σημειωτές: Α. Καϊμακλιώτου – Α. Χρυσάνθου

Παρατηρητής Διαιτησίας: M. Γρηγορίου

Παρατηρητής Αγώνα: Γ. Καϊλης