ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Γ) vs ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ)

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Αγ. Περίοδος Τελικό
14/12/2021 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 0'

B' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. ΑγώναΑ' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' Επόπτης
Μ. ΠΙΤΤΑΛΗΣΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΑ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣΑ. ΚΕΦΑΛΑΣΣ. ΦΛΟΥΡΗΣΜ. ΑΝΤΩΡΚΑΣΚ. ΠΥΘΑΡΙΔΗΣ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ2117230
ΑΠΟΛΛΩΝ2525253

Περίληψη Αγώνα

Μεγάλη νίκη

ΓΥΜΝ. ΑΓ. ΝΕΟΦΥΤΟΥ: ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3  (21-25, 17-25, 23-25)

Μεγάλη νίκη πέτυχε στο  Γυμνάσιο Αγ. Νεοφύτου ο Property Gallery Απόλλων που κέρδισε την «σκληροτράχηλη» Νέα Σαλαμίνα με 0-3 σετ σε 81’. Η ομάδα του Γ. Γιαπάνη πήρε μια πολύ δύσκολη νίκη απέναντι σε μια Νέα Σαλαμίνα που τα έδωσε όλα για το τρίποντο.

Πάρα πολύ ενδιαφέρον ήταν το πρώτο σετ με τη Νέα Σαλαμίνα να βάζει πολύ δύσκολα στον Property Gallery Aπόλλων που τελικά κέρδισε 21-25 σε 26’ παίρνοντας ένα δύσκολο σετ.

Στο δεύτερο σετ οι δυο ομάδες αρχικά συμβάδιζαν 05-05  με τις Λεμεσιανές να ξεφεύγουν 07-10. Οι «ερυθρόλευκες» μείωσαν στον πόντο, αλλά οι «γαλάζιες» διατηρούσαν το προβάδισμα το οποίο αύξησαν σε 12-17. Ο Property Gallery Απόλλων ξέφυγε και άλλο (13-20) και πήρε το σετ με 17-25 σε 25’ και πήρε γερό προβάδισμα.

Στο τρίτο σετ έγινε μεγάλο ντέρμπι με καμιά από τις δυο ομάδες να μην καταφέρνουν να ξεφύγουν. Ο Property Gallery Απόλλων προηγήθηκε 16-18, αλλά η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε 18-18.  Ωστόσο, ο Property Gallery Απόλλων πήρε το σετ με 23-25 σε 30’ και τη νίκη με 0-3 σετ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ(Γ. ΜΠΑΛΛΟΣ):Χίτζου, Κόκκινου, Lezhenkina, Palmieri, Θεοδούλου, Προκοπίου – Λίμπερο: Στεφάνου, Ιωάννου – Αλλαγές: Γεωργίου, Κρασιά.

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ(Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Perez, Λάμπρου, Bogdanova, Lavruk, Ιορδάνους, Nogueras – Λίμπερο: Ζακχαίου, Λεύκιου – Αλλαγές: Popolitova.

Διαιτητές: Σ. Φλουρής – Μ. Αντώρκας