Γήπεδο

Σπύρος Κυπριανού
B8, Limasol, Cyprus

Περίληψη

To Grammar School Λεμεσού πέτυχε σπουδαία νίκη με 3-1 σετ και πέρασε στον μεγάλο τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος Λυκείων. Νίκησε το Παπαχαραλάμπειο και αύριο θα διεκδικήσει το τρόπαιο με αντίπαλο τη Σχολή Μωραϊτη. Τα σετ: 25-11 (18 λεπτά), 25-18(23 λεπτά), 20-25(24 λεπτά), 25-20(27 λεπτά). Τον αγώνα που είχε συνολική διάρκεια 1 ώρα και 32 λεπτά, παρακολούθησαν πάνω από 300 φίλαθλοι.

Συνθέσεις ομάδων:

Παπαχαραλάμπειο (Παπαχαραλάμπους): 9. Κοβάτσεφ, 3. Μαγγανάς, 8.Καγιάλης, 4. Δημούδης, 5. Συναδινός, 2. Μπεζάνι, (Λίμπερο νο. 18 Στραβάκος, Λίμπερο νο. 19 Οικονομόπουλος), (1. Ζωγραφάκης)

Grammar School (Προκόπης Γεωργίου): 11. Στατιώτης, 7. Μυλωνάς,  12. Γκράμμερσντορφ, 8. Σιαπάνης, 6. Χαραλάμπους, 9. Σεμένοφ, (Λίμπερο νο. 1 Ιωάννου).